10. Tarım Paneli Aksakallı çiftçilerle buluştu

  1. Ege Haberleri
  2. 10. Tarım Paneli Aksakallı çiftçilerle buluştu


Balıkesir’in Bandırma ilçesine bağlı Aksakal Mahallesi’nde 10.tarım paneli gerçekleşti.

Her yıl geleneksek olarak düzenlenen tarım paneli bu yılda büyük ilgi gördü. Bandırma Belediyesi, Ticaret Borsası iş birliğiyle 10.tarım paneli Aksakal Mahallesi düğün salonunda yapıldı.

Yüksek Ziraat Mühendisi Burak Uğur’un Moderatörlüğünde Panelin açılış konuşmasını Bandırma Belediye Lideri Tolga Tosun gerçekleştirdi. Daha sonra panelde Ziraat Mühendisi Dr. Cem Aladağ, Tarsens CEO’su Celil Serhan Tezcan “Yeni Kuşak Tarım Uygulamaları” üzerine, Ziraat Mühendisi Burak Şahin “Modern Mısır Yetiştiriciliği” üzerine, Ziraat Mühendisi Göksel Tan “Domates ve Mısırda Gübreleme” üzerine, Ziraat Mühendisi Burçak Sevim “Güncel Ziraî Drone Teknolojileri” üzerine konuşma gerçekleşti.

Hayatın birçok alanında kullanılmaya başlanan drone teknolojisinin tarım alanlarında da yaygınlaştırılması dikkat çekildi. 20 litre ilaç alan bir drone 10 dakika üzere kısa bir vakitte 20 dekar araziyi ilaçlıyor. Panelin sonunda kanıuşmacılara plaket takdimi ve katılımlımcılara da yemek ikramında bulunuldu.

Tarım paneline Bandırma Belediye Lideri Tolga Tosun, Bandırma Ticaret Borsa Meclis Lideri İsmail Tunçbilek, muhtarlar, çiftçiler katıldı.

Manisa İyi Gazete
Author: Manisa İyi Gazete

Manisa İyi Gazete Manisalılara iyi haberler verebilmek, objektif ve tarafsız habercilik yapmak adına kuruldu. Yerel gazete olarakta faaliyetlerine devam edecek Manisa İyi Gazete şimdilik digital platformlardan yayınlarını sürdürmektedir.

Önceki Gönderi
Sonraki Gönderi

Bir cevap yazın